Ukoić, zbalansować dźwiękiem ciało i duszę (Gongi i misy tybetańskie), Ujemna jonizacja;

Optymalizacja, balansowanie wagi ciała, nie mylić z odchudzaniem.

Sapere aude (z łac. „miej odwagę być mądrym”) Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól, aby świat zmienił Twój Uśmiech !!! A wszystko na koniec artykułu spuentowane informacją o Warsztatach Zbalansowanego Stylu Życia.

Pisząc o ukojeniu dźwiękiem nie mam na myśli hałasu. Hałas – informacyjny, symboliki, potrzeb itd jest jedną z większych trucizn tego świata. Decybele, te krzykliwe decybele (w tym również głośnie auta, motocykle, dźwięki syren tzw pojazdów uprzywilejowanych, przerywniki reklamowe w tv itd. itp. ) rozregulowują skutecznie przypisany każdemu organizmowi indywidualny mechanizm wibracji, a co za tym idzie czyni rozbicie praw rezonansu, synchronizacji, wypełnienia Człowieka i jego środowiska. Hałas wyłącza komunikację umysł-serce, skłóca półkule mózgowe, konfliktuje Ludzi, zniewala , a wręcz ułatwia wsiąkanie „Ludzia” w stan niewolniczy, hałas odcina od prawdy, od źródła, odcina ducha od fizyczności.

Ukojenie dźwiękiem to szum lasu, śpiew ptaków, to pokochanie siebie, wybaczenie i wybaczanie. Ukojenie dźwiękiem to wsparcie ujemnej jonizacji, tak bardzo niezbędnej Ludzkiemu organizmowi. Chodzenie boso po Matce Ziemi to „uziemianie się”, to muzyka ujemnej jonizacji.

Las to ujemna jonizacja, lampy solne, spokój.

Słowa są dźwiękiem, dźwiękiem myśli, nawyków, intencji. Słowa mogą płynąć, mogą być pełne ekspresji i w tej ekspresji mogą koić.

Śmiech to ukojenie dźwiękiem. Muzyka może ukoić, ale może być rozregulowującą wręcz ruch elektronów w naszych atomach, wtedy jest hałasem, czyli formą prowadzenia „Ludzia” do zostania zombi.

Dźwięk zawarty w słowach miłość, kocham cię, szanuję (włącznie z intencją z tymi słowami związanymi) itp. czyni np. wodę, jej strukturę wręcz kryształową, a taką powinniśmy mieć w naszych komórkach, bo przecież w 70-80% jesteśmy wodą. Dźwięk może ukoić, oczyszczać. Cisza też jest dźwiękiem. Cisza potrafi spowodować, że słyszymy siebie. Dźwięk kojący potrafi spowodować, że słyszymy siebie, ale i zaczynamy rozumieć siebie. W ciszę w głębi siebie można wejść poprzez wibracje, dźwięki mis i gongów, spokój.

Jedzenie wysoce przetworzonych pokarmów to wprowadzanie hałasu dezinformacji dla organizmu, a stany zapalne przewlekłe z tego tytułu to muzyka z metaforycznego piekła rodem.

Hałas rozbija struktury receptorów cb1, cb2, rozregulowuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu, osłabia siłę mentalną. Hałas rozwala całą człowieczą strukturę elektryczną, a przecież organizm Ludzki to niezwykły układ elektryczny, hałas rozregulowuje płynność błony komórkowej…

Ukoić dźwiękiem to również uśmiechnąć się, ot tak do siebie. Ukoić dźwiękiem …

Gongi i misy tybetańskie – Stymulują struktury wewnątrz ciała, uwalniają napięcia mięśniowe, wspomagają proces samoregeneracji organizmu. Dzięki dźwiękom mis i gongów tybetańskich możemy zmienić perspektywę postrzegania siebie, własnych myśli, nawyków, emocji.

Misy emitują wibracje wędrujące przez całe ciało, docierające do układu nerwowego, otwierają samoświadomość. Doświadczenia wykazały, że wibracje te nawet wspomagają procesy trawienne.

Kąpiel w dźwiękach mis i gongów jest doskonałym sposobem na poprawę samopoczucia, wprowadzenie siebie w Zbalansowany Styl Życia, wzbudzeniu w sobie pierwotnego zaufania do swojej istoty i otaczającej przestrzeni, uwolnienie od blokad, usztywnień, napięć. To pojawiające się uporządkowanie, a Człowiek może łatwiej znaleźć się w Balansie i wesprzeć Zdrowienie, komórki odnajdują swój pierwotny porządek, następuje świadomość własnej osobowości

Oprócz narządu słuchu zmysłem odbierającym energię dzwięku jest także dotyk. Dźwięk jest więc odczuwalny fizycznie, pobudzane są zakończenia nerwowe w całym organizmie, który w ten sposób wchodzi w stan rezonansu z dźwiękiem. Fale i wibracje dźwiękowe mis i gongów regenerują organizm na drodze regulacji częstotliwości wibracji komórek ciała.

Dźwięk generowany przez gong jest niezwykle bogaty w składowe tony. Te tony są podobne do dzielących się komórek dlatego nazywane są żywymi dźwiękami.
Ukoić dźwiękiem to również uśmiechnąć się, ot tak do siebie. Ukoić dźwiękiem …

Otyłość – przyczyny, rodzaje.

Generalizując są trzy podstawowe przyczyny otyłości. Wspomniany wyżej hałas to raz. Niedożywiony organizm to dwa, psychosomatyka to trzy. Coś o tym wiem, bo sam robiłem za użytecznego idiotę z mocno nadmiarowymi kilogramami. Przy czym psychosomatyka ma kluczowe znaczenie.

Oglądając zdjęcia 30-40 lat temu, czyli całkiem niedawno z plaż np. bałtyckich otyłego nie znajdziesz, a jeśli już to sporadyczne przypadki. A dzisiaj Człowiek? Zatruty, niedożywiony, chodzący stan zapalny.

Dwa rodzaje nadmiaru wagi, czyli mówiąc prościej – otyłości. Nasza rodzima otyłość, czyli sporadyczna, oraz tzw amerykańska (nomenklatura Sz. Spolankiewicz). Ta druga opanowała sporą część świata, mniemam, że zamierzenie, celowo. Onegdaj w jednym z artykułów użyłem pojęcia o inwazji otyłości (i niestety, wojsk – inwazji, nazwijmy to przeprowadzonej bez jednego wystrzału). No i mamy kuriozum. Chodzące tony nadmiarowych kilogramów, eksperci dietetyczni, super hiper diety, a grubasów, czy Ludków z kolosalną nadwagą coraz więcej, kilkadziesiąt procent społeczeństwa. Użyję niecenzuralnych, mało eleganckich, słów. Masakra, pogrzeb codzienny za „życia”. Wiem, wiem, poszedłem po bandzie, ale jeśli jest ktoś bez winy niech rzuci pierwszy kamieniem, słowem.

Jak poradzić sobie z nadwagą? Nie konfliktować jedzeniem enzymatycznie żołądka, zadbać automatycznie o równowagę kwasowo-zasadową, uruchomić receptory cb1 i cb2, dostarczyć wysoce wartościową żywność, w tym omega 3 z polifenolami, odbudować mikrobiom kilku rodzajami błonnika, dostarczyć z Natury mikro i makro elementy, odbudować płynność błony komórkowej, odbudować właściwą strukturę wody w komórkach, ukoić ciało, umysł, duszę dźwiękiem. Skomplikowane? Tak naprawdę jest to bardzo proste – Zbalansowany Styl Życia. Jest pewien haczyk. I jest nim umiejętność wyłączenia prawd i praw tv ze swojego Życia.

Poniżej istotne wartości, z jakimi się spotkają uczestnicy Warsztatów Zbalansowanego Stylu Życia z gongami i misami tybetańskimi, na fundamencie Natury, Nauki, Doświadczeń.

Czyli Warsztaty uzyskania stanu Homeostazy na bardzo wielu płaszczyznach, aktywowania Zdrowienia..

Warsztaty Zbalansowanego Stylu Życia; 22-23.10.2022, 64-412 Białokoszyce, nad jeziorem, Wielkopolska, na Pojezierzu Krainy 100 jezior:

Ukoić dźwiękiem – sesje z gongami i misami tybetańskimi

Z miłością przez emocje, parabola życia; W drodze do wewnętrznego źródła;

Prawo rezonansu, synchronizacji, wypełnienia, Człowiek – układ elektryczny; Zbalansowane żywienie na poziomie ciała, mózgu, umysłu; Omega 3 i polifenole;

Jak zdiagnozować zbalansowanie Życia i czy jedzenie ma znamiona żywności; Skinologia i kosmetologia, a przewlekłe stany zapalne organizmu; 2% może być 100%-mi, Świat fizyczny, energetyczny, duchowy jest w nas; Sesje medytacyjne – podróż do wnętrza siebie; Z Psychologią kliniczną za „Pan brat”, rozwiązania akademickie vs naturalne; Słowa wierzchołkiem góry lodowej myśli, emocji, nawyków; Symbole i symbolika w przestrzeni życiowej.

A to wszystko, aby wesprzeć Uczestników w Zdrowieniu na ciele, umyśle, psychice, duchu.

(Możliwość wykonania na miejscu testu na stany zapalne organizmu, mózgu, płynność błony komórkowej, testu na stabilność zawartości wit. d w organizmie, testu na pomiar długoterminowego poziomu cukru we krwi, Konsultacji Zdrowia)

Wykładowcy/Trenerzy:

Prof. Nadzwyczajny Maciej Adamski, Terapeuta dźwiękiem gongami, misami; Małgorzata Adamska, Psycholog Kliniczny; Katarzyna Brzezińska, Skinolog Kosmetolog; Elżbieta Spolankiewicz, Pedagog, Naturoterapeuta; Szymon Spolankiewicz Naturoterapeuta, Aktywator Zdrowia i Spokoju, Trener Firewalkingu.

Zapisy, rezerwacje – 668 112 888, 502 453 243; Warsztaty z noclegiem i wyżywieniem.

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM www.biogabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep www.taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4; Sklep – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki); AkademiaPrzedsiębiorczości.biz.