List do Seniorów, List do Rodziców, List do Matek w ciąży.

Zdrowie Współcześnie czyli jak Żyć Zdrowo i Żyć z Pasją. Z Medycyną Zdrowia za Pan Brat

List do Seniorów, List do Rodziców, List do Matek w ciąży. Warsztaty z prof. Maciejem Adamskim.

Z cyklu cytaty:

„Nie przejmuj się życiem doczesnym, bo i tak Twoje ciało nie wyjdzie z tego żywe, a bądź Dobrym Człowiekiem. Nie zajmuj się światem, zajmij się sobą, spotkaj się z samym sobą, a zajmiesz się światem”.

„Lekarze są dla tych, którzy lubią się leczyć” – film „Czterdziestolatek”, słowa lekarza zagrypionego, któremu tytułowy Czterdziestolatek, inżynier, stawiał bańki.

„Byłem Zdrowy, pełen energii, czułem się świetnie, do momentu, kiedy za namową kolegów, poszedłem po diagnozy różnych specjalistów medycyny chorób” – taki przebłysk intelektu u mężczyzny lat czterdzieści kilka – „Czułem się od tego czasu coraz gorzej, dzisiaj jestem chodzącym bólem, garście tabletek, psychotropy. Zacząłem się zastanawiać, co jest ze mną nie tak. Intencje specjalistów uznawałem za ok. Ale konkluzja była jedna – im dłużej i więcej się leczę, tym gorzej ze mną. Sięgnąłem ostatnimi czasy do lektury ulotek specyfików aplikowanych receptami, które zalecano mi. Czytałem je starannie, po kilka razy, porównywałem informacje z różnych ulotek. Zauważyłem, że specyfiki się wzajemnie wykluczają, mają tyle opisów skutków ubocznych, że odpowiedź, dlaczego jest tak ze mną źle była oczywista”

List do Seniorów

Senior – brzmi zacnie, wydawałoby się. I owszem, ale zacne było owo określenie drzewiej (przypominam – drzewiej znaczy dawniej). Wbrew pozorom nie tak dawno. Senior był onegdaj źródłem wiedzy, mądrości, szacunku, był kolosalną wartością dodaną do społeczności, Rodziny. Samo określenie Senior nobilitowało.

Senior, to nie był członek społeczeństwa izolowany poprzez wyalienowanie go (przykładem w jakim kierunku to zmierza jest film „Seksmisja”) ograniczeniem dostępu np. do wnuków, czy własnych, dorosłych, wydawałoby się dzieci. Poprzez zastąpienie współistnienia, współtworzenia prawami i prawdami tv, życiem tabletkowym.

Domy starców, domy tzw. (o ironio) spokojnej starości nie istniały, nie były potrzebne w normalnie funkcjonujących wspólnotach, społeczeństwach, Rodzinach, a obecnie jest to posunięciem dalekim od Naturalności bycia Człowiekiem.

Kiedyś wbijania gwoździa uczył Rodzic, Dziadek, kiedyś pieczenia, sprzątania, gotowania uczył Rodzic, Dziadek, Babcia, kiedyś poradnikiem Życia, Zdrowia, Natury byli Dziadkowie – dzisiaj tego uczy tv i jej prawdy i prawa. Zdrowia uczy tv- przy czym ilość chorych i chorób drastycznie się zwiększa. Niedługo w miarę zdrowych będzie się w rezerwatach wystawiać na widok publiczny jako totalnie rzadkie zjawisko. Oczywiście to wszystko się dzieje w trosce o dobro ludu. I tu zawsze przypominają się słowa moich Rodziców, którzy mówili, że jeśli jakiś „złotousty” mówi, że czyni coś dla dobra ludu – to niech ten lud swoje dobra (w tym Zdrowie) bierze z sobą i znika jak najdalej od takich „darczyńców”. Drodzy Dziadkowie, uczcie używać młotka, uczcie gotować w miłości, bez prawd tv.

List do Rodziców

Rodzic – brzmi dumnie, ale i wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością za Zdrowie, Radość, Szczęście Dziecka. Dla każdego Rodzica ważne jest , aby dziecko rozwijało się prawidłowo, było zdrowe i pełne energii.

Jest pewien problem w tym zakresie – współczesne jedzenie niewiele ma wspólnego z żywnością. Dzieci już w wieku przedszkolnym, szkolnym mają znamiona przewlekłych stanów zapalnych, diagnozuje się u nich alergie, cukrzyce i tym podobne wynalazki cywilizacji, a przecież pragniemy je chronić przed niekorzystnymi czynnikami cywilizacyjnymi i chorobami . Chcemy by z powodzeniem radziły sobie z codziennymi wyzwaniami w szkole i przedszkolu, co ma kolosalne przełożenie na ich późniejszą dorosłość.

Paradoksalnie, Zdrowi Rodzice to Zdrowe Dzieci. Jak im i sobie to wszystko ułatwić? Odpowiedź prosta – Zbalansowane żywienie, bowiem Natura dała nam wszystko abyśmy Zdrowi byli. Zatem od czego zacząć, jak radzić sobie w tych, mówiąc delikatnie, kuriozalnych czasach. Zdecydowanie mądrym rozwiązaniem jest dostarczenie w ramach zbalansowanego żywienia kwasów tłuszczowych omega 3 z polifenolami. Podkreślamy – z polifenolami, bo to ta drużyna wyciszy stany zapalne, przywróci właściwą płynność błony komórkowej, uruchomi właściwe procesy w umyśle. Omega-3 z polifenolami skutecznie wspiera rozwój, potencjał i wzrost dzieci. Odgrywa kluczową rolę we wspieraniu dobrostanu psychicznego dzieci, co ma wpływ na każdy aspekt ich rozwoju. I proszę pamiętajcie drodzy Rodzice – Dziecko Zdrowe, w potocznym mniemaniu jest może trochę rozrabiające, ale tego sobie i Wam życzymy.

List do Matek w ciąży

Ciąża jest wielkim darem, który dostaje Kobieta, ale jest i wielką odpowiedzialnością. Jest absolutnym uwieńczeniem tego Boskiego pierwiastka umocowanego w każdej Kobiecie.

Współczesność nie rozpieszcza niestety Was, drogie Matczyne Istoty. Wiemy, że absolutnie dobro Wasze i Waszego Dziecka (kolejność właściwa) jest w tym pięknym okresie najważniejsze. I nie tylko w tym okresie. Jednym z problemów z którym się stykacie Drogie Mamy, jest zupełnie zakłócony mechanizm zbalansowanego żywienia. I to żywienia na wielu płaszczyznach – fizycznej, siły mentalnej, psychicznej Matki i Dziecka. Kolosalnym wyzwaniem jest totalność i powszechność przewlekłych stanów zapalnych organizmu.

W rozwoju Dziecka kluczowe w łonie Matki jest, aby właśnie w tym okresie już zadziałać z myślą o jego przyszłości na tym trochę innym świecie niż ta bezpieczna przystań, zatem trzeba zadbać o właściwe poczęcie, właściwą ciążę, właściwy poród (np. lotosowy), właściwe zdrowe życie poporodowe. I Matki i Dziecka.

Akt poczęcia, połączenia komórek haploidalnych w diploidalną skutkuje podziałem tychże komórek w tworzenie się nowej istoty. Udokumentowano, iż mózgi współcześnie rodzących się dzieci są od 10 do 20 procent mniejsze od tych np. z czasów wiktoriańskich. A to znaczy, że nie mają wystarczająco dobrego budulca.

W początkowych etapach ciąży dziecko to zaledwie zlepek komórek. Ale ten zlepek komórek już wymaga właściwego ph, właściwej płynności błony komórkowej, odpowiedniej jakości tłuszczy budulcowych (60 % mózgu to tłuszcze). Płód rozwija się bardzo szybko – już w pierwszych tygodniach ciąży formuje się jego mózg, serce, a także rączki i nóżki. Przed końcem pierwszego trymestru wykształcają się wszystkie główne narządy oraz części ciała malucha.

Zatem cóż uczynić. Odpowiedź – Zbalansowane żywienie. Powtórzę – Zdecydowanie mądrym rozwiązaniem jest dostarczenie w ramach zbalansowanego żywienia kwasów tłuszczowych omega 3 z polifenolami. Podkreślam – z polifenolami, bo to ta drużyna wyciszy stany zapalne, przywróci właściwą płynność błony komórkowej, uruchomi właściwe procesy w mózgu, jego rozwój, pomoże w czasie ciąży w kształtowaniu właściwych parametrów.

Wsparciem powyższego są Warsztaty Zbalansowanego Stylu Życia, Uzdrawiające, które są dedykowane Młodzieży, Młodzieży starszej, Młodzieży „Senioralnej”, Rodzicom, Matkom w ciąży, Przedsiębiorcom, każdej grupie zawodowej, Małżeństwom…

22-23.10.2022; 64-412 Białokoszyce, Ośrodek Sum. Warsztaty z wyżywieniem, noclegiem.

Sobota – start godz 10; Niedziela do około godz 17;

Ukoić dźwiękiem – sesje z gongami i misami tybetańskimi

Z miłością przez emocje, Parabola życia; W drodze do wewnętrznego źródła;

Prawo rezonansu, synchronizacji, wypełnienia, Człowiek – układ elektryczny; Zbalansowane żywienie; Omega 3 i polifenole; Skinologia i kosmetologia, a przewlekłe stany zapalne organizmu; 2% może być 100%-mi, Aktywacja komunikacji z sobą; Sesje medytacyjne; Z Psychologią kliniczną za „Pan brat”; Symbole i symbolika w przestrzeni życiowej; Przepisy zielarskie; Umiejętność Zbalansowanego Żywienia.

Wykładowcy/Trenerzy: Prof. Maciej Adamski, Biolog, Terapeuta dźwiękiem gongami, misami; Małgorzata Adamska, Psycholog Kliniczny; Katarzyna Brzezińska, Skinolog Kosmetolog; Elżbieta Spolankiewicz, Pedagog, Naturoterapeuta; Szymon Spolankiewicz Naturoterapeuta, Aktywator Komunikacji z sobą i Spokoju.; Zapisy – 668 112 888, 502 453 243

Szymon Spolankiewicz, Dr-Zdrowie.pl

Biogabinet Terapii Naturalnych WIEM BioGabinet.eu, Dyplomowani Naturoterapeuci Elżbieta i Szymon Spolankiewicz; Najzdrowszy Sklep Taoria.pl, tel 668 112 888; 502 453 243; Biogabinet i Sklep (codziennie) – Czarnków, Kościuszki 19/4; Sklep – Trzcianka, Orzeszkowej 2 (wtorki, piątki)

Duo illud veniam no, veri nullam vocent id vis. Eam blandit recusabo tincidunt at, possim nostrud appellantur cu pri. Debet solet definitiones at duo, ut graeco consetetur vis. Ea sale alterum alienum eum, aperiam voluptua antiopam et sed. Augue fabellas accusamus in has, exerci delectus an qui. Id dicant eirmod appetere qui, no vim reque porro veniam.